Sziasztok!
A ma reggeli első utcára lépésem- Benit vittem oviba, Karmát pedig sétálni- inspirálta a mai bejegyzést. Karma általában elkísér bennünket az oviba, megvár előtte, és tudja jól, hogy ahogy visszaérkezem hozzá, onnantól övé a terep: megyünk a kutyafuttatóra, és ő egy órán át őrültködhet kedvére a barátaival. Igen ám, csakhogy amíg a kutyám rohangál, kergetőzik a többiekkel, addig mi gazdik egyik lábunkról a másikra himbálózva próbáljuk valahogy túlélni a mínuszokat. Elég volt egy hét ebből a reggeli programból a zord időben, hogy észrevegyem, hogy arcomon, kezemen a bőr kiszáradt, kipirosodott, húzódik.
Ha hideg van, romlik a vérellátás, lassul az anyagcsere, csökken a bőr nedvességtartalma, könnyen felléphetnek ezek a kellemetlenségek.
A téli bőrszárazság ellenszere sokak szerint a hidratáló krém, de ez sajnos sokszor több kárt okoz, mint hasznot, hiszen a hidratáló krémet vizet juttatnak a bőrbe, ami a nagy hidegben megfagy, károsítva ezzel a bőr védelmi rendszerét, ráadásul ha nem valódi bio minőségűt választasz, számtalan káros anyagot is kensz egyúttal a bőrödre, amelyek onnan rövidesen felszívódnak és megjelennek a keringési rendszerben is. Az igazán jó testápolók, melyek gazdagok valódi növényi olajokban, hiszen ezek azon felül, hogy eltüntetik a kellemetlen szárazságot, hosszú időre hidratálják és táplálják bőrünket.
Alternatív megoldás lehet tehát a hidegen sajtolt növényi olajok használata, ezekről kérdeztem vendég szakértőnket, Martincsevics Gizellát a Gastrolajtól. Gizella hangsúlyozta, hogy nem csupán külsőleg tudunk tenni azért, hogy bőrünk egészséges legyen. Nagyon fontos az is, hogy ebben az időszakban milyen ételeket fogyasztunk. A hidegen sajtolt növényi olajok között találsz olyan olajokat, melyek nagyon gazdagok E-vitaminban, ezáltal segítenek bőrünk egészségének megőrzésében.
Szakértőnk Összegyűjtötte azokat az olajokat, melyek igazán gazdagok E-vitaminban és amelyek jótékony hatásúak azok számára is, akik a bőrszárazságon felül egyéb bőrproblémákkal is küzdenek , legyen az ekcéma, pikkelysömör, akné vagy akár pelenkakiütés.
- Szezámmagolaj
- Lenmagolaj
- Mandulaolaj
- Földimogyoró olaj
- Tökmagolaj
- Argán olaj
- Bogáncsolaj
- Mákolaj
- Szőlőmagolaj
- Napraforgóolaj
- Dióolaj
- Makdámia dióolaj
- Mogyoróolaj
- Pisztáciaolaj
- Fenyőmagolaj
Használd, fogyaszd őket egészséggel!
Árvai Nóra
Leave a Reply